Левски продължава да затъва, не победи и Ботев (Пд)

Спорт 13.11.2023 08:33 Снимка: ДНЕС+

Левски отново не победи в efbet Лига след като завърши наравно 1:1 при домакинството си на Ботев Пловдив от 17-ия кръг на шампионата. "Сините" поведоха преди почивката, но само девет минути след паузата "канарчетата" изравниха.

Ботев Пловдив получи и дузпа, която впоследствие беше отменена, а Рикардиньо беше спрян от гредата, за да изведе "сините" отново напред в резултата. С равния резултат днес Левски е шести с 28 точки, докато Ботев Пловдив е 10-ти с 20.

В осмата минута Хосе Кордоба влезе остро в краката на Джеймс Ето'о, за което получи жълт картон, а на десния бек на Ботев бе оказана медицинска помощ, но в крайна сметка успя да продължи участието си в срещата.

В 11-ата минута Ивелин Попов проби през центъра и пусна извеждащо подаване към Антоан Бароан, който стреля към левия ъгъл на вратата, но Пламен Андреев изби. Френският нападател бе в засада и дори да бе паднал гол, нямаше да бъде признат.

Секунди след това Антонио Перера получи жълт картон, след като влезе много грубо в краката на Жереми Петрис.

В 14-ата минута Марин Петков центрира с левия крак от корнер вдясно от вратата на Хидайет Ханкич и намери Келиан ван дер Каап, който засече с глава, но малко над напречната греда.

Четири минути по-късно "сините" направиха добро разиграване при ъглов удар, заучената ситуация завърши с пас към Дарлан към Марин Петков, който стреля от границата на наказателното поле, но бе блокиран от бранител на гостите.

След изтичането на 18-ата минута феновете на двата тима започнаха скандирания "Оставка" към ръководството на Българския футболен съюз.

В 19-ата минута те бяха прекъснати от гол на Левски! Марин Петков центрира отлично от ъглов удар, Цунами скочи най-високо в наказателното поле и с глава заби топката във вратата на Ботев - 1:0.

В 43-ата минута Фадига тръгна отдясно, намери Марин Петков, който стреля от около 15 метра, но изстрелът му бе блокиран от бранител в жълто-черен екип.

В добавеното време на шървата част Ван дер Каап не се справи с центриране отдясно и изчисти топката право на крака на Самуел Акере, който нанесе шут от воле, но мерникът му изневери и ударът мина високо над вратата.В 54-ата минута Антоан Бароан получи хубаво подаване по въздух отляво и с едно докосване засече топката в мрежата на Пламен Андреев, който изпита проблем в лявото бедро. Попадението не бе признато заради засада, но ВАР провери ситуацията и показа, че няма нищо нередно при атаката.

В 66-ата минута главният съдия отсъди дузпа в полза на Ботев Пловдив за нарушение на Патрик-Габриел Галчев срещу Янис Карабельов. ВАР-реферът Драгомир Драганов повика Никола Попов да разгледа сам ситуацията, а след преразглеждането на монитора прецени, че контактът е твърде лек и отмени дузпата.

В 72-рата минута Ивелин Попов пробва късмета си от далечна дистанция и насочи тежкия си удар към десния ъгъл, но Пламен Андреев прецени добре летежа на топката и успя да избие в ъглов удар.

Шест минути по-късно Рикардиньо се сбори за топката на границата на наказателното поле, успя да си открие пространство за удар и стреля към долния ляв ъгъл, преодоля защитата и Ханкич, но за съжаление на домакините, бе спрян от страничния стълб.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 97. Асими Фадига, 8. Андриан Краев (к), 10. Асен Митков, 37. Дарлан, 10. Асен Митков, 7. Роналдо, 88. Марин Петков;

Треньор: Николай Костов;

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Хидайет Ханкич, 15. Джеймс Ето‘о, 79. Атанас Чернев, 19. Антоан Конте, 38. Константинос Балоянив, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 16. Самуел Акере, 10. Ивелин Попов (к), 31. Уме Емануе,– 11. Антоан Бароан;

Треньор: Душан Керкез;

Съдия: Никола Попов;

ВАР: Драгомир Драганов.

Стадион: „Виваком Арена - Георги Аспарухов“, София.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:1