Левски изпусна баража за Лига Европа

Спорт 13.07.2020 09:10 Снимка: ДНЕС+

Левски завърши по катастрофален начин сезона, след като загуби с 1:2 от Локомотив Пловдив на „Георги Аспарухов“. Така „сините“ не само нямат победа в шампионата у дома от началото на годината, но и изпуснаха шанса да играят бараж за Лига Европа. В двубои играни по същото време ЦСКА се справи с лекота с Берое, а Славия шокира шампиона Лудогорец в Овча Купел, така „армейците“ завършиха на второто място в класирането, а Славия измести Левски от третата позиция и ще играе с Ботев Пловдив за участие в квалификационната фаза на Лига Европа.

Насиру Мохамед изведе „сините“ в резултата след 5 минути игра, но в 33-ата Малонга изравни след фрапантна грешка на стража Георгиев.  Обратът стана пълен четвърт час преди края на редовното време, когато Малонга се възползва от хаос в отбраната на „сините“ и оформи крайното 1:2./tribune.bg