"Левски" избухна за 3 минути в Пловдив и спечели битката за злощастното четвърто място

Спорт 19.05.2024 09:56 Снимка: ДНЕС+

Левски спечели с 2:1 в Пловдив срещу местния Локомотив и дръпна с 3 точки пред днешния си опонент в битката за четвъртото място.

"Смърфовете" поведоха рано чрез Мичи Нтело, но само в рамките на 3 минути "сините" обърнаха резултата чрез Цунами и Рикардиньо.

Колкото до значимостта на двубоя - той придоби съвсем различен вид след успеха на Ботев (Пловдив) в турнира за Купата на България.

Преди дни "канарчетата" взеха ценния трофей, с който си гарантираха участие в квалификационните кръгове на Лига Европа. Това обърка плановете на доста от челниците в първенството. Най-вече - на Левски и Локомотив (Пд), които вече нямат никакви шансове за участие в евротурнирите през следващата кампания и в момента играят за честта си.

И нещо любопитно - шампионският отбор на Локомотив (Пловдив) от 2004 година беше специален гост на стадиона.

Поводът бе 20 години от спечелването на титлата. Редица футболисти от този исторически сезон за "черно-белите", предвождани от Едуард Ераносян, се завърнаха отново на "Лаута".

Те бяха уважени и бурно аплодирани преди началото на мача, като всеки един от тях получи плакет.