
Спорт 08.02.2023 12:58 Снимка: БГНЕС
ЛеБрон Джеймс подобри рекорда за най-много точки в историята на НБА
ЛеБрон Джеймс затвърди статута си на един от най-великите играчи в историята на Националната баскетболна асоциация, след като подобри рекорда на легендарния Карим Абдул-Джабар за най-много точки в Лигата.
Джеймс отбеляза своята точка номер 38 388 в НБА малко преди края на третата част на двубоя с Оклахома Сити Тъндър в Лос Анджелис. Това се случи пред погледа на самия Абдул-Джабар, който бе на трибуните в залата и излезе на корта за кратка церемония, в която участва и комисионерът на Лигата Адам Силвър.
"Искам да благодаря на феновете на Лейкърс, вие наистина сте уникални. Да сторя това в присъствието на легенда като Карим наистина е специално", сподели Джеймс. Рекордът на Абдул-Джабар бе непокътнат от 1984-та година, като ЛеБрон успя да го подобри в рамките на малко повече от 1400 мача, докато Абдул-Джабар има 1560 мача в Лигата. Майкъл Джордан остава баскетболистът с най-много точки средно на мач - 30.1, докато Джеймс е пети в тази класация с 27.1.
За съжаление на Краля неговият тим загуби двубоя с Тъндър със 130:133 и така още повече намали шансовете си да влезе в плейофите през този сезон. Лейкърс заема 13-то място в Западната конференция с 25 победи и 30 загуби, докато Оклахома Сити е на 11-та позиция в същата конференция с актив 26-28. /БГНЕС
Още по темата
![]() |
1 | 2.09381 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.85689 |
![]() |
100 | 4.11016 |
![]() |
1 | 1.66369 |
Последни новини
- 16:24 България е на първо място в ЕС по засегната от пожари територия
- 16:16 Над 50 вагона липсват в БДЖ - Пътнически превози
- 16:08 Песков: Путин и Зеленски може да се срещнат само като последна стъпка за сключване на мир
- 16:00 Пъпешов сладолед със сметана
- 15:52 Патрушев: Британия има разрушителна роля в Украйна, Киев е безхарактерен изпълнител
- 15:45 Басистът на Guns N' Roses се оплака от кетъринга на концерта в София
- 15:37 Наши ученици грабнаха 4 медала на Олимпиадата по физика в Париж
- 15:29 Гроздан Караджов: Има липса на достатъчно вагони в БДЖ - Пътнически превози