Лазаров с четвърта поредна победа без загубен сет в Белград

Спорт 18.07.2020 09:48 Снимка: ДНЕС+

Българинът се наложи със 7-5, 6-1 над Матиас Сукас

Александър Лазаров записа четвърта поредна победа в третата групова фаза на демонстративния турнир в Белград, организиран от Академията на Янко Типсаревич. Алекс отново не загуби сет, надигравайки аржентинеца Матиас Сукас със 7-5, 6-1 за 85 минути игра, съобщи Българската федерация по тенис. Сукас е на 392-а позиция в световната ранглиста, а Лазаров е под номер 539 в света.

В първата част нямаше пробиви до 6-5 в полза на Алекс. Тогава той поведе с 40-0 при сервис на Сукас и от третата възможност спечели сета. Във втората част нашето момче контролираше играта и спечели пет поредни гейма от 1:1 до 6:1. Така след приключването на груповата фаза Лазаров е на върха в група „С" с 4 победи без загубен сет.

Лазаров участва в последния етап от надпреварата, след като премина успешно през предишните две групови фази в Сърбия, побеждавайки междувременно и световния №23 Душан Лайович.