Лацио и Милан с изненадващи загуби, изостанаха от челото

Спорт 31.10.2022 13:41 Снимка: БГНЕС

Отборите на Лацио и Милан направиха грешни стъпки в битката за челните места в Италия, след като загубиха своите мачове от 12-ия кръг на Серия А. На "Стадио Олимпико" в Рим "орлите" допуснаха изненадващо поражение от Салернитана с 1:3.

Всичко се развиваше добре за столичани, след като Матия Дзакани даде преднина на тима малко преди почивката, но в 51-та минута Антонио Кандрева изравни, а след това Федерико Фацио и Булайе Диа донесоха успеха на Салернитана. По този начин Лацио записа втора загуба от началото на сезона и заема четвърто място в класирането с 24 точки, осем по-малко от лидера Наполи, докато Салернитана се изкачи до 10-та позиция с актив от 16 точки.

В късния мач Торино победи шампиона Милан с 2:1 у дома. "Биковете" нанесоха своя удар в рамките на две минути в края на първото полувреме, когато Кофи Джиджи и Алексей Миранчук вкараха два гола във вратата на "росонерите". Жуниор Месиас върна един гол за гостите в 67-та минута, но домакините опазиха преднината си до края и стигнаха до ценен успех.

Така Милан вече изостава с шест точки от Наполи и с една от втория Аталанта, а Торино е на 9-то място в подреждането със 17 точки./БГНЕС