Спорт 11.01.2022 11:41 Снимка: БГНЕС

Кузманов и Томова започнаха с победи в квалификациите на Аустрелиън Оупън

Димитър Кузманов и Виктория Томова започнаха с победи в квалификациите на Аустрелиън Оупън. Това е първа победа за Кузманов в турнир от Големия шлем. Мико се наложи с 4-6, 6-3, 7-6(5) над германеца Даниел Мазур, който е №181 в световната ранглиста. Срещата продължи 2 часа и 46 минути.

Кузманов допусна пробив за 1-2 в първия сет. До края на тази част нови пробиви нямаше и така Мазур спечели с 6-4. Във втория сет Мико направи решителен пробив, за да поведе с 4-2. До края на тази част Кузманов взе подаванията си и след 6-3 изравни сетовете. В третата решителна част българинът бе пробит за 0-2, но веднага отговори с рибрейк. До края на сета нови пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него Кузманов поведе с 5-1 точки. Мазур намали при 6-5 точки за Мико, но след това последваха четири поредни точки за нашето момче за крайното 10-5 точки. Във втория кръг Кузманов ще играе срещу друг германец Тобиас Камке (№254 в световната ранглиста). Кузманов игра миналата есен с Камке на Чалънджър турнир в Швейцария и отстъпи с 4-6, 6-7.

Виктория Томова победи с 6-2, 4-6, 6-2 гъркинята Деспина Папамихаил, която е №182 в световната ранглиста. Срещата продължи 2 часа и 6 минути. Българката спечели пет поредни гейма в първия сет и поведе с 5-1. Папамихаил успя да вземе още един гейм в тази част и Вики спечели с 6-2. Във втората част ролите се размениха и гъркинята поведе с 4-0. Томова показа борбеност и намали изоставането си на 4-5, но допусна още един пробив и така сетовете бяха изравнени. В третата решителна част Томова спечели шест поредни гейма от 0-1 до 6-1 и се класира за втория кръг. Там българката ще играе срещу Кейти Суон от Великобритания, която е №246 в световната ранглиста. До момента Томова е играла един мач срещу Суон. През 2018 г. Вики печели с 2-1 сета на турнир в Китай./БГНЕС