Куриоз в Германия: Зрител слезе на терена и стана съдия

Спорт 28.01.2024 13:51 Снимка: ДНЕС+

Контузия на страничния съдия доведе до случката

Един от феновете на трибуните на двубоя между Волфсбург и Кьолн влезе в ролята на съдия. Срещата, която завърши при резултат 1:1, ще се запомни с куриозната случка, свързна с контузията на страничния съдия Торбен Зивер.

Той бе ударен в лицето от Макс Финкграфе от гостите, като това доведе до смяната му от четвъртия рефер.

Тогава обаче се отвори липса и при неналичието на друг четвърти рефер, по уредбата на стадиона бе пуснат призив дали има квалифицирани съдии.

32-годишният Тобиас Крул влезе в ролята на четвърт рефер. Той е вратар на шестодивизионния клуб Гифхорн и след като се преоблече в черен анцуг, се включи към съдийската бригада.

Преди седмица подобна случка имаше в Англия, когато запалянко влезе в ролята на четвърти рефер в продълженията на мача от Купата на Англия между Уулвърхемптън и Брентфорд.