
Спорт 19.04.2025 14:51 Снимка: ДНЕС+
Кристиано си търси отбор за едномесечен договор, за да играе срещу Меси през лятото
Кристиано Роналдо опитва да си издейства договор за месец с европейски гранд, който има квота за Световното клубно първенство през лятото
Невероятно звучи, но според информацията на "Ал Джазира", агентът на суперзвездата Жорже Мендеш е натоварен с мисията да предложи услугите на 40-годишния Кристиано на няколко отбора. Целта е той да играе на първия и исторически турнир, който ФИФА организира в този формат.
Изключително спорното като дати, състав и регламент първенство ще е от 14 юни по терените на САЩ. Не се намери вратичка в него да участва Ал Наср от Саудитска Арабия, където играе Роналдо. ФИФА успя да промъкне в турнира Интер Маями на Лео Меси, а това изглежда е амбицирало допълнително КР7, ако се вярва на информациите от Близкия Изток.
Според тях Челси изглежда вероятно дестинация с такъв едномесечен контракт, който да е в сила само за лятото. Но още по-вероятно е някой от двата португалски гранда - Порто или Бенфика, да подпише с Кристиано само за надпреварата. Нищо, че той е дете на Спортинг, откъдето тръгна за големия футбол.
Всичко това към момента са само спекулации, а два колоса - Манчестър Сити и ПСЖ, вече неофициално отхвърлиха такава възможност. За това пише днес френският в. "Екип".
Любопитно, Интер Маями е в група с Порто... Там са още бразилският Палмейрат и египетският Ал Ахли.
Няма да има проблем от страна на Ал Наср, ако наистина такава възможност се осъществи, тъй като първенството в Саудитска Арабия завършва на 26 май.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 11:03 Моторист загина при катастрофа в Асеновград, пътят Пловдив – Смолян е затворен
- 10:54 17 вида змии в България: Как да се предпазим от ухапване и какво да правим при инцидент
- 10:42 Скок в цените на повечето плодове и млечни продукти
- 10:33 Внимание! Код "червено" за пожари
- 10:21 Иван Иванов посяга към титлата на "Уимбълдън" преди мъжкия финал
- 10:11 6000 лева е гаранцията на задържаните за най-голямата нелегалната фабрика за цигари
- 09:59 71-годишна българка е намерена мъртва във водите на Егейско море
- 09:46 Общо 164 пожара са потушени в страната през изминалото денонощие