Кошмарът за Байерн няма край, Бохум обърна баварците с 3:2

Спорт 19.02.2024 10:03 Снимка: ДНЕС+

Байерн (Мюнхен) допусна втората си загуба тази седмица. След като отстъпиха с 0:1 на Лацио в Шампионската лига, сега баварците се сгромолясаха срещу Бохум в Бундеслигата, губейки този мач с 2:3.

Каквото и да си говорим, съперникът на Байерн е средняк, намиращ се на единадесета позиция в класирането, а този резултат само показва колко сериозна е кризата в редиците на шампионите. След поражението днес футболистите на Томас Тухел изостават на осем точки от лидера Байер (Леверкузен). Бъдещето на треньора пък също е под огромна въпросителна.

За втори пореден мач Дайо Упамекано бе изгонен с червен картон, след като това се случи и на "Олимпико" в Рим преди няколко дни.

Джамал Мусиала зарадва мюнхенския тим с гол за 1:0 в 14-ата минута, последва пропуск на Хари Кейн, а после дойде и прекъсване от близо четвърт час - феновете мятаха тенис топки по терена, протестирайки срещу плановете за влизане на чуждестранен инвеститор в Бундеслигата.

Такума Асано изравни в 38-ата минута, а в 44-ата Кевин Шлотербек направи обрата пълен - 2:1 за Бохум.

И през второто полувреме канонада от тенис топки доведе до прекъсването на мача, а Упамекано бе изгонен четвърт час преди края за удар с лакът, който доведе до дузпа.

Кевин Шьогер направи 3:1 от бялата точка, а три минути преди края Кейн все пак вкара - за 3:2 и това бе негово попадение №25 в Бундеслигата, но какво от това...

Сезонът изглежда обречен за Байерн, ако разбира се не се стигне до чудо - както в Европа, така и на местно ниво.