Късна дузпа зарадва Арда във Враца, вратар отнесе шут в главата

Спорт 10.03.2024 18:58 Снимка: БТА

Арда успя да спечели след обрат гостуването си на Ботев Враца с 2:1 в първия мач от съботната програма на шампионата.

С успеха кърджалийският тим се доближи само на 2 точки от Топ 6. Тимът на Николай Киров има 35 точки, а ЦСКА 1948 е с 37, но и мач по-малко.

Ботев Враца пък остава на предпоследното място в класирането с 13 точки.

Първото полувреме предложи скучен и муден футбол, но след почивката двата тима вдигнаха оборотите и мачът се превърна в драма. Врачани успяха да поведат в резултата с 53 минута след гол на Бубакар Траоре.

Арда обаче изравни след удар с глава на Борислав Цонев в 76-ата.

А последните минути се превърнаха в истинска корида. В 93 минута съдията Красен Георгиев отсъди дузпа за Арда след спорно нарушение срещу Станислав Иванов в наказателното поле.

От телевизионните повторения остана съмнения, че фаул няма, а нападателят се е подхлъзнал, но реферът не бе повика от асистентите си на VAR. От бялата точка пък Тонислав Йорданов не сбърка и вкара победния гол за 2:1.

Попадението изнерви сериозно домакините, като в заключителните секунди се стигна до много грозна сцена. В 96-ата минута Меси Биатомусока изрита с бутоните в главата Анатолий Господинов в лицето и бе изгонен с директен червен картон.