Късен гол от дузпа донесе труден успех на ПСЖ над Анже

Спорт 16.10.2021 10:30 Снимка: ДНЕС+

Пари Сен Жермен надви драматично Анже с 2:1 у дома в откриващ двубой от десетия кръг на френската Лига 1.

На „Парк де Пренс“ възпитаниците на Маурисио Почетино, които бяха без двама от атомното си трио в нападение – Лионел Меси и Неймар, поради късното приключване на световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ, изостанаха в резултата след 36 минути. Тогава Софиан Буфал асистира на Анджело Фулджини, който не сбърка за 1:0.

Въпреки лъвския пай от контрола върху топката, парижани усещаха сериозни трудности с намирането на пролуки, но стигнаха до изравнителен гол в 69-та минута, реализиран от Данило Перейра след подаване на Килиан Мбапе. Именно световният шампион с Франция от 2018 донесе трудната победа на домакините след точно изпълнен единандесетметров наказателен удар три минути преди края на редовното време.

Така, ПСЖ продължава да води убедително в класирането, с девет точки пред втория Ланс, който е с мач по-малко. Анже доказа, че неслучайно е сред приятните изненади от началото на сезона и е четвърти след едва второто си поражение от старта на кампанията и актив от 16 пункта. За ПСЖ предстои домакинство на РБ Лайпциг в Шампионската лига, преди отборът да приеме Марсилия отново в Париж за първенство. Анже гостува на Сент Етиен./БГНЕС