Късен гол оформи финалното каре за Купата на Краля

Спорт 26.01.2024 10:44 Снимка: ДНЕС+

Атлетико (Мадрид) продължава сред четирите най-добри тима

Атлетико (Мадрид) е четвъртият полуфиналист в турнира за Купата на Краля.

Това стана факт след победа с 1:0 над Севиля в един от интригуващите мачове в турнира.

Решителен за "дюшекчиите" се оказа гол на Мемфис Депай в 79-ата минута, когато нидерландският национал получи топката на няколко метра пред празната врата от Ангел Кореа и нямаше как да сбърка.

Депай поучава доста ограничено игрово време в шампионата предвид страхотната форма на Алаваро Мората и не е вкарвал в Ла Лига от август, но пък очевидно Купата е неговият турнир, като той вкара тето попадение за месец.

С него той прати Атлетико заслужено сред най-добрите четири в турнира, след като "дюшекчиите" имаха по-добрите шансове, а през първата част рекордьорът по попадения за тима - Антоан Гризман, изпусна дузпа.

Така освен Атлетико, на полуфинал в турнира са баските Реал Сосиедад и Атлетик (Билбао), както и отборът на Майорка, който достигна до тази фаза за първи път от 2009-а и ще се надява на първи трофей от 21 години насам.