Камерунските национали все пак отидоха в Бразилия

Спорт 09.06.2014 21:25

Националният отбор по футбол на Камерун, който беше отправил ултиматум към местната федерация, че няма да участва на Световното първенство, все пак се отправи на път за Бразилия. Това се съобщава от офиса на местните футболни ръководители.

В събота френските медии съобщиха, че камерунците се отказали от пътуване за Южна Америка заради непреодолими спорове по въпроса с премиите. В същия ден те играха контролна среща с Молдова и я спечелиха с 1:0. Традиционното предаване на националния флаг от министъра на спорта обаче беше отказано от отбора.

Наложи се германският треньор на Камерун Фолкер Финке да приема флага на страната. Лидерът на тима и в момента най-популярен футболист Самуел Ето'о пък дойде на мача само за началото на второто полувреме.

Камерун е част от група А, където са Бразилия, Хърватия и Мексико. /btvnews.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355