Камбуров наказа на два пъти Локо Пд

Спорт 05.07.2020 22:35 Снимка: ДНЕС+

Нападателят е на 18 гола от рекорда на Петър Жеков

Мартин Камбуров продължава да пише история - нападателят вкара и двтаа гола при успеха на Берое с 2:0 като гост на Локомотив Пд в мач от от 3-ия кръг на шампионския плейоф в efbet Лига. Така той има вече 235 попадение в елита. 18 го делят от рекорда на легендата Петър Жеков.

През първата час домакините от Пловдив бяха по-ентусиазирания тим и създадоха няколко опасности пред Генадий Ганев, като най-чистата позиция бе пред Доминик Малонга, който бе изпуснат от отбраната, но ударът му бе право в ръцете на вратаря.

В 57-ата минута Карлос Охене бе избутан на границата на наказателното поле от Лукас Масуеро и съдията посочи бялата точка.

Зад топката застана Мартин Камбуров и откри резултата.

В 75-ата минута отново ветеранът засече центриране на Александър Цветков и за втори път порази вратата на Локомотив.