Спорт 30.07.2024 18:01 Снимка: ДНЕС+
Извинения и от синия Дионис за изпълнението му на откриването на Олимпиадата
Лавина от коментари предизвика тържествената церемония на Олимпийските игри в Париж, която освен спортната част имаше и музикална. Имаше няколко изпълнения на известни певци, но и едно, за което все още се говори по-специално - на текстописеца и певец Филип Катерина, който се представи с костюм, изцяло боядисан в синьо, с ярко оранжева брада.
Изпълнението му предизвика взрив от коментари, сравняваха го с "Големия смърф" , а сега самият той проговори за всичко в интервю за CNN.
- Изпях моята песен, която се казва "Nue". Това е песен, която казва много прости неща. Ще има ли войни, ако останем голи? Може би отговорът е не, защото не можеш да скриеш оръжие или револвер, когато си гол - започна Филип.
Последва и извинение за изпълнението.
- Много съжалявам, ако е шокирало някои хора, защото изобщо не е било това моето намерение. Възпитан съм като християнин и най-доброто нещо в християнството е прошката. Моля за прошка, ако съм обидил някого и християните по света ще го одобрят, сигурен съм, и ще разберат, че това е просто недоразумение. Никога не е ставало въпрос нито за религията, нито за "Тайната вечеря"... Не, беше само за Дионис. Майка ми винаги ми казваше: "Филип, по-добре да носиш синьо, отколкото жълто, така ти изпъкват очите, синьото е за теб. Отне три часа, за да боядисаме цялото тяло в синьо и също три часа, за да премахнем боята. Все още има следи. Държа ги на пъпа си - каза с усмивка Катерина за CNN.
Неговото изпълнение трябваше да представлява гръцкия бог на плодородието, растителността, живота, виното и удоволствията Дионис.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.23268 |
RON
|
10 | 3.8428 |
TRY
|
100 | 3.90089 |
USD
|
1 | 1.66994 |
Последни новини
- 20:32 Хороскоп за понеделник, 22 декември 2025 г.
- 19:35 Руски сили са отвели на руска територия около 50 жители от гранично село в Сумска област
- 19:24 Две звезди са на път да се сблъскат: Свръхнова ще е видима от Земята
- 19:12 Песков: В графика на Путин до края на годината няма разговор с Тръмп
- 19:01 Един загинал и 27 ранени при катастрофи в страната за денонощие
- 18:50 Тежък трафик и очаквани затруднения по границите
- 18:39 Съдът остави в ареста задържания за педофилия 29-годишен мъж
- 18:27 Рекордна година за имотния пазар: цените скочиха с над 15%