Издънка: Десподов изпусна решаваща дузпа и ПАОК няма да играе на финал за купата

Спорт 22.02.2024 08:33 Снимка: АР/БТА

ПАОК няма да играе на финала за Купата на Гърция, въпреки че бе на секунди от подвиг в реванша срещу Панатинайкос от полуфиналите.

Кирил Десподов пропусна решаваща дузпа, с която щеше да прати отбора си на мача за трофея.

След 0:1 на свой терен в първия мач, ПАОК обърна нещата в Атина. Андриа Живкович вкара в 72-рата минута и изравни общия резултат, а с това прати мача в продължения. В 74-ата минута като резерва на терена се появи и Десподов.

В допълнителните 30 минути ПАОК удари отново - Томаш Кежиора вкара за 0:2 в 105-ата минута и гостите от Солун докосваха финала.

Но в деветата минута на добавеното време след 120-те се намеси Димитрис Лимниос, който вкара за Панатинайкос и прати двубоя на дузпи.

Там Шпорар изпусна още първото изпълнение за домакините, а ПАОК реализира четири поред, за да дойде ред на Десподов, който с удара си пращаше гостите на финала. Но вратарят на съперника Драговски спаси удара му и дузпите продължиха.

Изпусна и Лимниос, но Оздоев също не успя да прати ПАОК на финал. И пак мачбол за гостите, но Кастро също не сполучи от 11-те метра, а след това дойде и моментът на Панатинайкос.

Реализира Шенкевелд, изпусна Самата и с 6-5 при дузпите тимът от Атина отива на мача за трофея.