Ивет Горанова е на четвъртфинал в Португалия

Спорт 23.04.2022 18:30 Снимка: ДНЕС+

Олимпийската шампионка Ивет Горанова достигна до четвъртфиналите в категория до 55 кг "кумите" на турнира по карате Премиер лига в португалския град Матузинюш.

Българската спечели и трите си мача в групата - срещу Мария Столи (Гърция) с 1:0, срещу Гизем Бугур (Германия) с 2:0 и срещу Лорен Зарей (Швеция) с 2:0. На четвъртфиналите обаче Горанова загуби от италианката Вероника Брунори с 1:2 и отпадна.

В същата категория Ивана Каменова постигна победа, равен и загуба и малко не й достигна, за да излезе от групата и да играе на четвъртфиналите.

Останалите трима българи Кристина Свиленова (категория до 50 кг), Тодор Нестев (60 кг), Васил Ривов (67 кг) отпаднаха в груповата фаза.

По-късно днес Роберто Петров ще стартира в категория над 84 кг.

Съдия за България е Георги Ривов, а отборът на този турнир е воден от треньора в националния тим Борислав Иванов.