Италия разби Германия с 4:1

Спорт 02.03.2006 10:24

Италия победи с убедителното 4:1 домакина на следващото световно първенство по футбол Германия в приятелски мач, игран на стадион "Артемио Франки" във Флоренция. "Скуадра адзура", която няма загуба от 9 октомври 2004 година (0:1 от Словения като гост в Целе), отново демонстрира своя възход, започнал след победата над Холандия на 12 ноември 2005 година в Амстердам.

Въпреки че италианците бяха лишени от своя плеймейкър Франческо Тоти и своя нападател Кристиан Виали, и двамата контузени, домакините започнаха бурни атаки и още в 4-та минута водеха в резултата с гол на Алберто Джилардино, а само три минути по-късно точен беше местният любимец Лука Тони, който изпрати топката в мрежата на германския вратар Йенс Леман. С блестящ удар с глава Даниеле Де Роси излъга германския вратар, а когато ветеранът Алесандро дел Пиеро вкара четвърти гол, това вече беше рекордна разлика в цялата история на футболните сблъсъци между двете страни.

В самия край на мача германският защитник Роберт Хут отбеляза почетния гол.
Това е най-тежката загуба на Германия от Италия след тази с 2:5 през 1939 година.
"Много сме разочаровани, защото дойдохме с големи амбиции във Флоренция за мача с такъв голям отбор като Италия, каза германският селекционер Юрген Клинсман. Но след бързото 2:0 италианците ни изнесоха един урок по контраатаки пред своя публика. Ние направихме много грешки и загубихме много от единоборствата на терена. Но аз вярвам в този отбор и в младите играчи. Сега просто отново трябва да тръгнем напред". Информацията е на Netinfo.bg.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355