Спорт 28.09.2024 16:34 Снимка: ДНЕС+
Италия взе спешни мерки - два мача остават без публика след военното положение в Генуа
Съботният мач Дженоа - Ювентус в Серия А ще се играе пред празни трибуни, обяви ръководството на футболната лига на Италия.
Срещата е от 19 часа и се очаква с голям интерес, като една от централните на кръга в калчото.
Решението идва след нареждане на министерството на вътрешните работи да се вземат мерки в отговор на тежките сблъсъци на привърженици на Дженоа и Сампдория в сряда, преди дербито на Генуа за Купата на страната.
Градът се превърна в бойно поле, като побоища имаше преди, по време и след срещата.
Арестите и ранените бяха десетки. Полицията опитваше до късно през нощта да въдвори ред по улиците на крайбрежния град.
В отговор този уикенд Дженоа, а следващия - и Сампдория, ще играят пред празни трибуни.
Домакинството срещу Юве в Серия А ще е без нито един фен на стадиона за съботния двубой на "синьо-червените", а на 4 октомври Самп ще приеме Юве Стабия в Серия В пак без хора на стадиона.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:26 Хороскоп за понеделник, 11 май 2026 г.
- 19:37 Изкуственият интелект влиза в управлението на полетите в САЩ
- 19:27 Стармър обяви, че иска 10 години власт, въпреки призивите да подава оставка
- 19:18 Самолетът с испанците, евакуирани от кораба "Хондиус", кацна във военна база до Мадрид
- 19:08 Французин взе втора етапна победа в България, уругваец остава начело в "Джирото"
- 18:57 Веселин Киров: Сянката на НПО над България-непрозрачни финанси и зависимости подкопават демокрацията
- 18:47 Паун Цонев:След ритуалното самоубийство на десницата-ще избухне ли гибелният гняв на Командира?
- 18:35 Иран изпрати на пакистанските посредници отговора си на САЩ за край на конфликта