Спорт 11.02.2024 11:18 Снимка: Getty Images
Интер взе още един от ключовите за Скудетото мачове
"Нерадзурите" триумфираха в страхотен двубой на "Олимпико"
Интер направи вдъхновяващ шампионски обрат по пътя към Скудетото.
"Нерадзурите" победиха Рома с 4:2 под дъжда на "Олимпико", като след победата в "Дерби д'Италия" срещи директния си конкурент Ювентус преди седмица, сега записаха още един шампионски успех и още една важна крачка към мечтания връх в италианския футбол.
Мач, в който Интер трябваше да се изправи срещу един прероден и вдъхновен тим на Рома, който имаше аванс от 2:1 на почивката, но с бърз обрат през втората част, "нерадзурите" показаха, че към момента са най-силният тим в Италия.
По този начин Интер дръпна в класирането със седем точки пред Ювентус, а ако гледаме моментното състояние на двата конкурента за титлата, то Интер изглежда доста по-готовият тим да вдигне трофея в края на сезона.
"Нерадзурите" започнаха отлично мача и успяха да поведат още в 17-ата минута чрез Ачерби, но възроденият и вдъхновен тим на Рома успя да обърне още до почивката.
Първи Джанлука Манчини бе оставен непокрит след центриране от пряк свободен удар и изравни с глава, а след това дойде и звездният миг на Стефан Ел Шаарауи.
Крилото на "вълците" е вкарвал редица страхотни попадения в кариерата си, а тази вечер падна още едно от тях, в 44-ата минута на този мач. Италианският национал получи пас зад отбраната и отправи моен диагонален шут, който се удари в дясната греда, след това в ляват и влезе във вратата за 2:1.

Но това не бе краят на шоуто на "Олимпико", защото очевидно Симоне Индзаги свърши отлична работа на почивката, а неговите момчета излязоха преобразени на терена.
Още в 49-ата минута Маркус Тюрам получи отличен пас от Дармиан и изравни, а няколко минути по-късни видяхме и втория обрат в мача.

До края Интер успя да съхрани своя аванс, като в самия край гол на Бастони дори подпечата победата с крайното 4:2 в полза на гостите.
Така Интер има 60 точки на върха, Ювентус е втори с 53, Милан има 49, Аталанта е далеч назад с 39, а Рома е на петото място с 38.
По-рано днес Лацио прекъсна серията си от два мача без победа и надви Каляри с 3;1, като с това се изкачи до шестата позиция в класирането, поне до утрешните мачове на Болоня и Наполи./Dir.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10417 |
GBP
|
1 | 2.2238 |
RON
|
10 | 3.84544 |
TRY
|
100 | 4.04418 |
USD
|
1 | 1.70205 |
Последни новини
- 20:37 Хороскоп за сряда, 5 ноември 2025 г.
- 19:33 Битка с глупостта: Инфлуенсърите в Китай вече ще доказват професионална квалификация
- 19:25 Натали Трифонова отпразнува погачата на сина си
- 19:17 Седемкратният шампион Джокович все пак ще играе на АТР финалите
- 19:10 София и Скопие подписват ключов документ за строежа на жп тунела от Коридор №8
- 19:02 Безкрайна борба на центъра и крайнодясното. Европа навлиза в епоха на повтарящи се цикли
- 18:56 Гуверньорът на БНБ: Или промени в бюджета, или алтернативата е по-високи данъци и по-висок дълг!
- 18:53 Най-страшните места в Европа, в които има хелоуински дух