
Спорт 24.05.2025 12:55 Снимка: Getty Images
Хиляди в Лондон приветстваха Тотнъм с първия му европейски трофей от 41 години
Тотнъм занесе трофея в Лига Европа в Северен Лондон и мина с него върху двуетажен открит автобус по препълнените с хиляди хора улици около стадиона на клуба. Купата падна в ръцете на "шпорите" в сряда след 1:0 над Манчестър Юнайтед във финал в Билбао, а това означаваше първи европейски приз за тях от 41 години.
Историята на клуба в турнирите на континента е богата и включва четири купи - не са много отборите, които могат да се похвалят с толкова.
През 1963-а Тотнъм вдига несъществуващата вече Купа на купите след гръмко 5:1 на финала над Атлетико Мадрид.
През 1972 г. е спечелена за първи път Купата на УЕФА след два финала с английски опонент, както бе и в сряда вечер. Тогава след 2:1 навън и 1:1 у дома срещу Уулвърхемптън, трофеят е за "шпорите".
12 години по-късно два епични финала с Андерлехт носят третия европейски приз - пак Купата на УЕФА, като дузпи коронясват лондончани след 1:1 и в двете срещи.
Сега дойде ред на европейски трофей №4.
Парадът днес мина по улиците на Северен Лондон - от "Едмънтън Грийн" до стадиона на Тотнъм, който е един от най-модерните в света.
Още по темата
![]() |
1 | 2.0918 |
![]() |
1 | 2.26737 |
![]() |
10 | 3.86024 |
![]() |
100 | 4.11109 |
![]() |
1 | 1.68708 |
Последни новини
- 19:32 Капитанов: 80% от обезщетенията за измръзнали овошки ще бъдат изплатени до края на седмицата
- 19:24 Тръмп за гвардията по улиците: Аз съм президентът на САЩ, мога да правя, каквото реша
- 19:16 Deep State: Руснаците напредват около Покровск и близо до Малеевка
- 19:08 МЗ: "Здравна библиотека“ влиза в пациентското ни досие
- 19:01 Убийството в Първомай: Обвиненият Ивелин Цветанов остава в ареста
- 18:53 Откриха дясната ръка от статуя на Херакъл в Хераклея Синтика – очакват да излезе цялата фигура
- 18:42 Аморим се извини на феновете на Манчестър Юнайтед
- 18:34 И легендарните „Диана Експрес“ с концерт под величествените Белоградчишки скали на 6 септември