Хеттрик донесе победен старт на България на хокейното световно

Спорт 23.01.2024 11:27 Снимка: ДНЕС+

Александър Кожухаров вкара и трите гола за 3:2 над Мексико

Александър Кожухаров вкара и трите гола, а България победи Мексико с 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) в първия си мач на световното първенство по хокей на лед за мъже до 20 години.

Турнирът в Дивизия III (група "А") е в Зимния дворец в столицата.

Кожухаров се разписа веднъж във втората третина и на два пъти в третата, като последното му попадение падна само 121 секунди преди финалната сирена и с него бе оформена победата на българския тим.

Преди това Мексико поведе само 3:10 минути игра чрез Валенсия, но Кожухаров изравни за 1:1 малко преди края на втората част.

Отново той изведе селекцията на старши треньора Дерек Айзлер напред в 13-ата минута на последната третина, но Мендес бе точен за Мексико за 2:2 малко след това.

Две минути преди края героят на мача оформи хеттрика си.

Следващият двубой на националите е във вторник, отново в 20:00 часа в Зимния дворец срещу Израел, който по-рано в понеделник победи Нова Зеландия с 8:6.

В другия мач Турция спечели с 4:3 срещу Киргизстан.