Хаверц качи Арсенал на върха в Англия преди неделното дерби

Спорт 09.03.2024 12:13 Снимка: АР/БТА

Арсенал поведе в класирането на Премиър лийг преди неделното дерби между Ливърпул и Манчестър Сити. "Артилеристите" се качиха на върха в подреждането след 2:1 срещу друг лондонски тим - Брентфорд, а победата дойде благодарение на Кай Хаверц.

Германецът, пристигнал на "Емиратс" от столичния съперник Челси, осигури трите точки на своите с попадение в 86-ата минута на двубоя. Така футболистите на Микел Артета записаха осмата си поредна победа и поне временно са първи в таблицата.

Арсенал има 64 точки, следван от Ливърпул (63) и Манчестър Сити (62), но това може да се промени утре вечер, когато мърсисайдци и "гражданите" ще премерят исли.

100-милионната покупка Деклан Райс вкара първия гол за вечерта - 1:0 за Арсенал в 19-ата минута, получавайки асистенция на Бен Уайт.

"Пчеличките" обаче отвърнаха на удара малко преди почивката, когато точен бе Йоан Уиса, който отбеляза след грешка от страна на Аарън Рамсдейл. Английския вратар обаче се реваншира след почивката, когато направи важни спасявания при удари на Айвън Тони и Нейтън Колинс от гостите.

Уайт пък асистира и за победния гол на Хаверц четири минути преди края.

Германецът понесе доста критики след преминаването си от "Стамфорд Бридж", но намери формата си и досега е допринесъл за 11 гола на своя тим в първенството - реализирайки 8 и добавяйки 3 асистенции.