Спорт 07.04.2024 15:14 Снимка: ДНЕС+
Гришо тренира в смях и шеги с Ноле, а турнирът в Монте Карло за него започва още днес
Първо българинът ще натрупа игрови ритъм с мач на двойки
Григор Димитров и Новак Джокович демонстрираха страхотно настроение преди старта на същинския сезон на клей, което идва с Мастърса в Монте Карло.
Традицията за Гришо да тренира с най-големите звезди преди всеки турнир продължи, като този път негов спаринг партньор бе двукратният шампион от надпреварата и настоящ №1 в ранглистата.
Гришо и Ноле никога не са крили приятелските си отношения и огромното уважение един към друг, а тренировката им премина с в доста смях и усмивки.
И докато при Гришо доброто настроение е напълно обяснимо с оглед добрите резултати и завръщането в топ 10, но от началото на сезона ситуацията с Джокович не е толкова приятна.
Сърбинът отпадна да полуфиналите на Australian Open след четири поредни участия без поражение, а след това Ноле изхвърча от Индиън Уелс след поражение от квалификант.
Той също така се раздели с треньора си Горан Иванишевич, преди да дойде и със сигурност не най-силния му сезон на клей.
За Новак Джоквич Мастърс турнирът в Монте Карло ще стартира във втория кръг, докато Гришо ще бъде част още от първия, когато се изрпавя срещу представителя на Княжеството - участващият с "уайлд кард" Валентин Вашеро.
И докато за Григор винаги участието на сингъл е основата на всеки турнир, в Монте Карло той реши да натрупа игрови ритъм на клей с участие на двойки, където негов партньор ще е добрият му приятел Себастиан Корда.
А участието му на двойки стартира още днес следобед, около 15 часа наше време, когато Гришо и Корда ще се изправят срещу тандема на хърватина Мате Павич и Марсело Аревало от Ел Салвадор.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Тайни бележки и куриери: Как САЩ и Иран са договорили примирие
- 19:25 НАП с проверка на цените в близо 150 хранителни магазини, пекарни и месарници
- 19:18 6 признака, че не си набавяте достатъчно магнезий
- 19:10 "Калашников" - нови зенитни управляеми ракети влизат в битката срещу дроновете
- 19:02 Може ли летището във Варна да посрещне 2 млн. пътници?
- 18:55 NYT: Бизнеспохватите на Тръмп проработиха и в геополитиката
- 18:49 САЩ разработват хиперзвукови дронове
- 18:45 Аферата "Петрохан": Откриха нови записи от хижата на Калушев