Григор Димитров се класира на осминафинал в Маями

Спорт 26.03.2024 08:34 Снимка: ДНЕС+

Григор Димитров разби германеца Яник Ханфман с 6:1, 6:0 и се класира за осминафиналите на Мастърса в Маями. Срещата между двамата продължи само 47 минути. Следващият опонент на Гришо ще е деветият в света Хуберт Хуркач, който се справи със Себастиан Корда в трисетов екшън - 7:6(5), 6:7(5), 6:3.

Българинът започна ударно и проби съперника във втория гейм, a след това покачи на 3:0. Ханфман най-после се отчете в резултата и дори с малка доза късмет успя да намали на 3:1. Гришо не спираше да сервира безкомпромисно и без да допуска никаква интрига увеличи предината си на 4:1, след което хасковлията направи още един пробив в сета. С убедителен гейм на нула бившият номер 3 в света взе крайното 6:1.

Българинът продължи да гази германския си съперник и го проби в първия гейм на втория сет. След това българинът взе подаването си за 2:0 и записа нов пробив за 3:0. Димитров поведе с 4:0 с гейм на нула, преди да направи и трети пробив. След което сервира за край на мача и го направи по шампионски с гейм на нула.