Гол след гол за Байерн, обаче точките все така не стигат

Спорт 17.03.2024 10:44 Снимка: АР/БТА

Байерн Мюнхен постигна още един разгромен резултат през сезона в Бундеслигата, като победи при гостуването си на Дармщат с 5:2 в 26-ия кръг.

Баварците на Томас Тухел продължават да са най-резултатния отбор в германския футбол, като вече имат 78 попадения, но точките им все така не стигат, за да са близо до лидера Байер Леверкузен.

Байерн вече е с 60 точки и изостава на седем от "аспирините", които в неделния ден гостуват на Фрайбург.

През този сезон хората на Тухел записаха куп разгромни резултати - 7:0 над Бохум, 8:0 над Дармщат, 4:0 над Дортмунд, 8:1 над Майнц, но всички тези мачове носят по три точки. Днешният разгром не е изключение.

Домакините от Дармщат поведоха в 28-ата минута с гол на Тим Скарке, но Байерн бързо изранви в 36-ата с попадение на Джамал Мусиала след асистенция на Хари Кейн. В края на полувремето английският национал вкара с глава за 2:1, като вече има 31 гола в Бундеслигата.

Мусиала направи 3:1 в 64-ата минута след страхотни индивидуални действия. После и Серж Гнабри се разписа в 74-ата, а в 93-ата Матис Тел направи 5:1. Малко преди последния съдийски сигнал Оскар Вилхелмсон вкара втори гол за Дармщат. Домакините са последни в таблицата със скромен актив от 13 точки.