
Спорт 31.03.2024 12:16 Снимка: АР/БТА
Гол 9 секунди преди края потопи Ювентус и кошмарната серия продължава
Адам Марушич вкара с глава 9 секунди преди изтичането на добавените три минути след 90-те, а с този гол Лацио победи Ювентус с 1:0 в Серия А. Мачът от 30-ия кръг на италианското първенство донесе ново разочарование за колоса от Торино, който е в кошмарно състояние в последните два месеца.
Юве има една победа в девет шампионатни мача, а тази форма го превърна от отбор, който "дишаше във врата" на Интер за титлата, в такъв, който се притеснява вече и за мястото си в топ 4.
Лацио използва последната си атака в мача, центриране отляво намери Марушич, включил се между централните защитници, а той реализира. За тима от Рим победата връща надеждите за европейска квота.
"Орлите" от Рим са с 46 точки, на четири от шестия Аталанта, който по-рано днес разби с 3:0 навън Наполи.
"Старата госпожа" е вече на трето място с 59 точки, на цели 17 от лидера Интер, на три от втория Милан (който е с мач по-малко), както и с пет пред четвъртия Болоня.
Петият Рома е на 8 т. зад Юве, но също е изиграл един двубой по-малко. Ако бианконерите продължат в такова темпо в оставащите им осем срещи, може да изпуснат и мястото в четворката.
По-рано вчера:
Наполи - Аталанта 0:3
Дженоа - Фрозиноне 1:1
Торино - Монца 1:0.
Още по темата
![]() |
1 | 2.04499 |
![]() |
1 | 2.33699 |
![]() |
10 | 3.92982 |
![]() |
100 | 4.7513 |
![]() |
1 | 1.80544 |
Последни новини
- 11:41 Над 39 хиляди кокошки-носачки са с птичи грип във ферма в Цалапица
- 11:34 МОСВ търси нови локации за станциите за измерване на въздуха в два квартала в София
- 11:33 Отбелязваме Международния ден на хората със синдром на Даун
- 11:26 КЗП обвини пак мобилен оператор за нелоялни практики
- 11:17 "Файненшъл таймс": „Коалицията на желаещите“ се отказа от сухопътни войски в Украйна
- 11:09 За да подкараш отново автомобил, снет от отчет, плащаш 300 лв.
- 11:02 Захарова: Киев вече наруши прекратяването на огъня, предложено от САЩ
- 10:54 Ердоган след ареста на Имамоглу: Нямаме време за губене с театрите на опозицията