Французите разпиляха пореден опонент с нова впечатляваща продукция

Спорт 01.07.2026 11:15 Снимка: Getty Images

Французите разпиляха пореден опонент с нова впечатляваща продукция

Килиан Мбапе поведе своите към нов триумф с голове и атакуващ футбол

Френският национален тим победи Швеция с 3:0 и безпроблемно се класира за осминафиналите на Световното първенство по футбол.

"Петлите" за пореден път оправдаха ролята си на топ фаворит на Мондиала и записаха поредния си категоричен и напълно заслужен успех от старта на турнира.

Феноменалното френско нападение, за което целият свят говореше още преди първенството, отново заработи перфектно и буквално разпиля безпомощните шведи.

Мач, в който Франция вкара три гола, но те можеше да са доста повече предвид отправените над 25 удара, повече от които опасни, както и нацелените греди и пропуснатите чисти шансове.

Истински рецитал на атакуващия футбол, в основата на който бе Килиан Мбапе.

Френският капитан вкара два гола, с което изравни Лионел Меси в битката за голмайсторския приз с общо пет попадения от началото на сезона, а освен това се доближи на гол от аржентинеца в надпреварата за №1 в историята на световните първенства.

От старта на турнира тази невероятна френска атака вкара три гола на Сенегал, три гола на Ирак, четири на Норвегия, а сега три на Швеция.

13 гола за четири мача на Мондиал е нещо наистина впечатляващо, а следващото препятствие за "петлите" по пътя към голямата цел е Парагвай.

Първите 20 минути в Ню Джърси започнаха изненадващо равностойно, защото френските играчи не впечатляваха с изявите си, а шведите създаваха впечатление, че успяват да противодействат по отличен начин.

Така настъпи и прословутата пауза за хидратация, а след нея всичко на терена коренно се промени.

В рамките на половин полувреме видяхме френската атакуваща мощ в целия й блясък, а като по чудо след всичко показано за тези около 23 минути резултатът бе само 1:0 в полза на Франция.

Първо Килиан Мбапе нацели страничната греда от чиста позиция, а след това партньорите му в атака отправиха няколко опасни изстрели от границата на наказателното поле, които или минаваха близко до целта, или пък шведският вратар спасяваше.

Майкъл Олисе пък можеше да вкара гола на турнира, когато опита изключително атрактивно изпълнение, но ударът му се удари в страничната греда и не влезе.

Цяло чудо бе, че Франция вече не води с гол или два, като логиката възтържествува в 45-ата минута, когато Дембеле комбинира с Мбапе, а френският капитан успя да вкара за 1:0.

През второто полувреме не видяхме промяна в игровото поведение на двата отбора и с оглед на това съвсем логично Франция продължи да се забавлява, а и да бележи попадения.

Още в 53-ата минута Брадли Баркола бе изведен на отлична позиция и вкара за 2:0, с което реши всичко в тази среща.

След гола Франция леко намали оборотите, но това не означаваше, че положенията пред шведската врата ще изчезнат.

Пропуски направиха Баркола, Олисе, Дембеле, а в крайна сметка третият гол падна и бе дело на Килиан Мбапе.

С майсторски извеждащ пас Майкъл Олисе изведе своя капитан, който се разписа за 3:0, а това бе петото му попадение от началото на турнира, с което той изравни Лионел Меси.

Освен голът бе 18-и за Килиан Мбапе на Мондиал, с което той вече е само на едно попадение от вечния №1 в лицето на Лионел Меси, който има 19.

Друго впечатляващо попадение на Мбапе е, че френската звезда се превърна в играча с най-много голове в елиминационна фаза на Мондиал с двете си попадения днес. Той вече има 10 гола в елиминации, изпреварвайки Феномена Роналдо и бразилеца Леонидас, които имат по 8.

С поредния си голов пас пък Майкъл Олисе поведе класацията по този показател на Мондиала и вече има 6 асистенции.

Така завърши и този мач - 3:0 за Франция, с което "петлите" отметнаха поредната задача на Мондиала по изключително впечатляващ начин.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355