Спорт 10.05.2026 19:08 Снимка: ДНЕС+
Французин взе втора етапна победа в България, уругваец остава начело в "Джирото"
Французин взе втора етапна победа в българските етапи от колоездачната обиколка на Италия.
Младият талант Пол Мание спечели спринта на жълтите павета пред Народното събрание в София. Участниците в 109-ото издание на "Джирото" изминаха 175 км от Пловдив.
Френският колоездач от Soudal Quick-Step изпревари специалиста в спринтовете Джонатан Милан (Ит) от Lidl-Trek. Мание победи и на финала в Бургас в първия етап на наша територия.
В генералното класиране начело с аванс от 4 секунди остана уругваецът Гийермо Томас Силва от Astana.
Във вторник "Джирото" продължава в Италия с етапа Катандзаро - Козенца.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:53 OpenAI, Anthropic и Space X на борсата за $3,5 трилиона
- 17:44 В знак на добра воля САЩ пускат Иран в страната ден по-рано за мачовете му от световното по футбол
- 17:35 Иран: Ливан е неразделна част от споразумението за мир със САЩ
- 17:26 Разбиха "банка призрак" на престъпни кланове от Италия, Китай и Албания
- 17:17 Обвиниха мъж, убил куче в Монтана
- 17:08 Косово осъди бивш член на "Ислямска държава", шпионирал за Сърбия
- 16:59 Проучване: Милиарди мини-вселени могат да са разпръснати в космоса
- 16:50 Данчо Ментата и още четирима вън от ръководството на ДПС