Спорт 06.06.2026 16:39 Снимка: ДНЕС+
ФИФА анулира билети за световното, защо са закупени... евтино
Скандалите с билетите на световното продължават с пълна сила.
Сега се оказа, че ФИФА е анулирала покупката на пропуски за някои мачове с предлог, че те били купени на грешна цена, която била в пъти по-малка от реалната. Ставало въпрос за грешка на маркетинговия отдел.
В крайна сметка обаче купувачите не носят никаква вина и смятат да заведат дела срещу световната централа заради анулирането. Те просто намерили добра сделка и веднага се възползвали от нея.
ФИФА е заплашена и от други дела. Оказа се, че световната централа не спазвала и срока си, в който трябва да върне парите на тези, които са ползвали сайта за препродажба. В условията пише, че в рамките на 60 дни трябва да получиш средствата. Някои от тези, които са ползвали сайта, вече чакат над 90 дни и нямат никакъв превод.
От ФИФА наистина рискуват доста, след като в САЩ има достатъчно адвокати, които са готови на всичко, само и само да водят дела. А съдиите са доста зле настроени към монополисти в световен мащаб като ФИФА.
В същото време продължава да има куп непродадени билети за мачовете от груповата фаза на световното, като вече е почти сигурно, че стадионите няма да са пълни.
Всичко е заради увеличението на отборите до 48, като това означава много двубои между отбори, които нямат никакво значение във футбола. И едва ли огромно количество фенове от държави като Иран и Хаити ще тръгнат към САЩ.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:53 Хороскоп за понеделник, 17 август 2026 г.
- 19:32 Безпрецедентни проливни дъждове засегнаха Източна Япония
- 19:21 "Боже, пази краля". Британски дронове се използват удари дълбоко в Русия
- 19:11 Българка с падълборд беше спасена и после глобена в Гърция
- 19:01 "Най-големият мол на открито": Димитровградският пазар е много слаб, хората нямат пари
- 18:55 Затънал в дюните и поискал помощ във Facebook: Глобяват шофьор на "Ауди" в Китен
- 18:50 Най-големият английски туроператор вече продава за "Евровизия" - стая в 5-звезден хотел е 170 евро
- 18:45 Треньорът Весела Димитрова за бронзовите медали на Световното: Горда съм от момичетата!