Фаворитът Австралия не впечатли, но тръгна успешно в Купата на Азия

Спорт 13.01.2024 19:21 Снимка: ДНЕС+

Един от големите фаворити на тазгодишното издание в турнира за Купата на Азия - тимът на Австралия, започна успешно участието си в Група "B".

"Кенгурата" победиха абсолютния аутсайдер Индия с 2:0 на първенството в Катар, като и двете попадения паднаха през второто полувреме.

Индийците изиграха героична първа част, в която ограничиха до минимум шансовете пред своята врата, а защитата им бе наистина солидна.

Това обаче се промени в 50-ата минута, когато вратарят Гурпрет Синг Санду изби висока топка много неубедително и от това се възползва Джаксън Ървайн, който откри.

Второото попадение реализира Джордан Бос на празна врата след подаване на Райли Макгрий, като голмайсторът влезе на терена само секунди по-рано.

Другите два отбора в тази група са Узбекистан и Сирия.

Турнирът започна вчера с триумфа на домакина и актуален шампион Катар срещу Ливан с 3:0.