Джокович трябваше да прави обрат, но все пак продължава по план на "Уимбълдън"

Спорт 07.07.2024 15:36 Снимка: ДНЕС+

Новак Джокович има нови леки колебания, но все пак не допусна сензация и с обрат продължи към третия кръг на "Уимбълдън".

Сърбинът надви Алексей Попирин с 4:6, 6:3, 6:4, 7:6, прекарвайки над 3 часа на корта.

Ноле не влезе добре в мача, не успя да намери своя ритъм и допусна един пробив в седмия гейм, който се оказа ключов за загубения с 4:6 първи сет.

Джокович обаче коригира доста елементи в играта, включително и началния удар, като макар да трябваше да спасява брейкбол на Попирин в началото на втория сет, успя да спечели частта с 6:3, а след това обърна мача с 6:4 в третия сет.

В четвъртия сет Джокович имаше общо пет точки за пробив, но не реализира нито една от тях и нещата достигнаха до тайбрек, където обаче сърбинът поведе с 6:2, и реализира втория си мачбол за 7:3 в тайбрека.

Така той продължи към четвъртия кръг, където го очаква мач срещу Холгер Руне.

Иначе вчера след над 24 часа чакане Даниил Медведев най-после успя да доиграе мача си срещу Ян-Ленард Щруф и победи с 6:1, 6:3, 4:6, 7:6, за да си осигури мач срещу Григор Димитров.