Джокович отово впечатли и си насрочи олимпийски дуел с "абоната" Циципас

Спорт 31.07.2024 19:25 Снимка: Getty Images

Гъркът ще опита да спре серия от 10 поредни загуби срещу сърбина

Новак Джокович продължава успешно да преследва своята олимпийска мечта за спечелване на първа титла.

Сръбският №2 в света се класира за четвъртфинали, след като победи германеца Доминик Кьопфер със 7:5, 6:3 за час и 37 минути игра. Гермаенцът игра много силно в първия сет, но беше пречупен с късен пробив, а във втория ранен такъв реши мача.

За Ноле това беше втора поредна победа срещу левичар след тази над Надал и трета поредна с 2:0 сета на олимпийския турнир. В четвъртфиналите му предстои дуел срещу Стефанос Циципас.

Най-добрият гръцки тенисист днес успя да победи лесно аржентинеца Себастиан Баес със 7:5, 6:1.

Проблемът на Циципас е, че е в ужасяваща серия в мачовете срещу Джокович, като има десет поредни загуби в рамките на последните пет години. В 13-те им мача Стефанос има две победи, като те дойдоха през 2018 и 2019 година.

Джокович вече два пъти е побеждавал Циципас на червените кортове на "Ролан Гарос" - на полуфиналите през 2020 година и на финала през 2021-а.