Спорт 24.04.2024 12:07 Снимка: ДНЕС+
Disney и Юнайтед подготвят култов документален филм с главна роля за сър Алекс
Гигантът във футбола Манчестър Юнайтед е в напреднали преговори с гиганта в шоубизнеса Disney за документален сериал, който ще бъде очакван с огромен интерес от всеки фен по света.
Компанията Disney+, която е стрийминг платформа на концерна, иска да купи правата и да изглади условията по проекта, като разговорите с Юнайтед са почти завършени.
Всъщност те целят подписване на контракт между двете суперкомпании, който да даде възможност на Disney да създава съдържание с документална стойност около Юнайтед за следващите 10 години.
Но конкретната първа цел е филм в три серии, който да покаже отвътре успеха на клуба през 26-те години на сър Алекс Фъргюсън начело. Това е периодът от 1986-а до 2013-а, в който шотландският мениджър донесе 13 титли и две купи на европейските шампиони на "червените дяволи".
Според The Athletic идеята е основната роля да е на сър Алекс, вече на 82, който да разказва пред и зад кадър за случващото се в сериала.
Ще има интервюта с легендарни играчи като Дейвид Бекъм, Петер Шмайхел и Брайън Робсън, а вероятно и с доста от останалите в шампионските тимове на Фъргюсън в този период.
Disney+ направи огромен фурор в САЩ с документалката за Рексъм - "Добре дошли в Рексъм", която показа първите стъпки на холивудските звезди Райън Рейнолдс и Роб Макълени като собственици на уелския тим.
А той, между другото, си осигури втора поредна промоция и вече е част от третото ниво на английската игра - Лига 1.
Проектът с Юнайтед обаче ще е далеч по-мащабен, а и глобалното очакване за него е несравнимо, предвид популярността на клуба по света.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:36 Хороскоп за понеделник, 4 май 2026 г.
- 19:24 Писателят Ерик - Еманюел Шмит:Трябва да спрем да мечтаем за свят без кризи, той винаги ще е в такава
- 19:11 Президентът Йотова и премиерът на Армения Пашинян подписаха съвместна декларация за партньорство
- 19:01 Захарова: ООН и ЮНЕСКО "заравят главите си в пясъка" за престъпленията на Украйна
- 18:49 Азаров: Западните страни насърчават поведението на Зеленски, защото имат нужда от него
- 18:38 Харизанов: Явор Божанков беше прав, че Асен Василев иска да разцепи ПП-ДБ!
- 18:27 War Zone: САЩ разработват нова мощна ядрена бомба за унищожаване на подземни бункери
- 18:17 Николай Денков: Ако ПБ започне да прекрачва границите, ние можем да вдигнем хората на крак