Десподов стигна европейски 1/4-финал след зрелищно балканско дерби

Спорт 15.03.2024 08:44 Снимка: АР/БТА

ПАОК и Кирил Десподов се класираха за европейски четвъртфинал в Лигата на конференциите.

Грандът от Солун победи с 5:1 у дома на "Тумба" Динамо Загреб и с общ резултат 5:3 продължава напред в турнира.

Българският национал не попадна в стартовите 11 на Разван Луческу, но се включи много добре от резервната скамейка през втората част. Десподов имаше важна роля при четвъртия гол на домакините, а за петия спечели дузпа.

Още през първата част ПАОК поведе с 3:0, а гостите успяха да върна едно попадение в началото на втората част. В 70 минута в игра се появи Кирил Десподов, като именно след негово центриране от корнер падна ключовия четвърти гол за ПАОК.

Нещо повече - няколко минути преди края българският национал спечели дузпа за тима си, която капитанът Живкович превърна в гол.

Жребият за следващата фаза е в петък.

В другите мачове Фенербахче допусна домакинска загуба с 0:1 от белгийския Юнион Сен Жилоа, но имаше аванс от 3 гола след първия двубой и продължава напред.

Фиорентина също се класира за следващата фаза след 1:1 с Макаби Хайфа и общ резултат 6:5.