Десет от Черно море и Левски взеха по точка на "Тича"

Спорт 12.04.2021 08:19 Снимка: ДНЕС+

Отборите на Черно море и Левски изиграха много интересен двубой от 23-ия кръг на efbet Лига.

Мачът на стадион “Тича” във Варна завърши 0:0, но основната причината затова е на вратаря на домакините Георги Георгиев, който през първата част цели четири пъти спря гостите пред гола.

Бившият страж на столичани спаси два пъти на Бари и Мартин Петков, когато останаха очи в очи с него, а също така още при два удара на Бари показа добър рефлекс.

Домакините също имаха отлична възможност преди почивката, която Родриго пропиля.

Последните минути “моряците” играха и с човек по-малко, тъй като капитанът Даниел Димов бе изгонен в 83-ата минута. Опитният играч получи два жълти картона в рамките на 60 секунди, което спря устрема на Черно море да търси победата в последните минути и да запише историческите две победи над Левски в един сезон от елита на България.

Както е известно, през есента с човек по-малко момчетата на Илиан Илиев обърнаха 26-кратните шампиони с 2:1 на “Герена”./НовСпорт