Дебютен гол на юноша украси първата победа на ЦСКА

Спорт 28.07.2024 08:38 Снимка: ДНЕС+

ЦСКА остави зад гърба си поражението с 0:1 от Лудогорец в първия кръг. "Армейците" победиха Хебър с 3:1 пред празни трибуни на стадион "Васил Левски", защото столичани изтърпяват наказание заради изцепките на феновете си в баража за Европа с ЦСКА 1948 в края на миналия сезон.

Това бе и първи успех за Томислав Стипич като треньор на "червените" в официален двубой. И днес домакините пресираха здраво съперника, а за първия им гол за сезона бяха нужни 18 минути.

Станислав Шопов вкара отблизо след рикошет и пас на Джонатан Линдсет за 1:0, а 10 минути по-късно Тобиас Хайнц нацели напречната греда с далечен изстрел.

Две минути преди почивката Марселино Кареасо вкара за 2:0 с перфектно насочен шут по земя с левия крак.

Младата надежда Георги Чорбаджийски реши всичко в 81-ата минута, вкравайки трети гол за ЦСКА. Кареасо го намери с къс пас, а 19-годишният юноша не трепна с диагонален изстрел за 3:0.

Набил Макни оформи крайния резултат минутка по-късно - 3:1.