Черно море взе своето от неопитния Септември

Спорт 30.07.2024 12:04 Снимка: ДНЕС+

2:0 за "моряците" в двубоя от втори кръг

Черно море постигна първата си победа през сезона, налагайки се с 2:0 у дома на стадион "Тича" във Варна срещу новака Септември София.

И двете попадения паднаха през втората част, като Исмаил Иса бе точен в 55-ата минута, а в 87-ата Мазир Сула оформи крайния резултат.

Този успех идва навреме за "моряците", за които предстои реванш в Лигата на конференциите срещу Апоел Беер Шева на "Хювефарма Арена". Двубоят на стадиона в Разград е в четвъртък от 20:30 часа, а в първата среща резултатът бе 0:0.

В класирането на Първа лига Черно море е с 4 точки, колкото имат Ботев Пловдив, Спартак Варна, Локомотив Пловдив и Берое, на две зад лидера Левски.

Септември остава с 0 точки, заедно със Славия, Хебър и Ботев Враца.

В следващия кръг "моряците" са гости на Локомотив София, а столичани приемат ЦСКА 1948.