Черно море Тича се утвърди в Топ 6 след победа над Миньор във Варна

Спорт 17.02.2024 11:06 Снимка: ДНЕС+

Черно море Тича се върна на победния път в Sesame Национална баскетболна лига. Играчите на Кирил Болшаков се справиха с Миньор 2015 след 86:69 в двубой от 22-ия кръг на първенството. Тимът от Варна изигра по-добра последната четвърт, с която заличи мечтите на противника си за осмицата и прати Ямбол в борбата за Купата, пише BGbasket.

Така "моряците" остават еднолично на шеста позиция в класирането с 10 победи и 12 загуби, докато отборът на Георги Младенов се закотви на 11-о място в подреждането с баланс 7-15.

След оспорваното начало на срещата домакините успяха да излезнат напред с лека преднина от 5 точки при 14:9. Баскетболистите на Георги Младенов обаче върнаха изоставането си и се доближиха до противника при 17:18 след десет минути игра.

Миньор 2015 върна жеста на Черно море Тича и поведе с 6 точки, като запази водачеството за две минути и половина. Преди почивката обаче съставът на Кирил Болшаков отново зае лидерската позиция, но кош в последната секунда на Ромело Бърел изравни резултата в края на първото полувреме.

Драмата се закучи още повече след подновяването на играта, като двата тима се гонеха в резултата. Водачеството се смени три пъти, а равенствата бяха пет на брой през тези десет минути. В последните секунди на частта обаче Тач Ънру

След първите три минути от заключителния период Черно море Тича разполагаше с лек аванс, който бе свален до точка от Георги Кендеров - 62:63. Последва силна серия от страна на домакините от 18 точки срещу само 4 за Миньор, която бе и достатъчна на "моряците" да отворят двуцифрен аванс и да затворят двубоя с успех.

Тач Ънру блесна за победата на Черно море с 31 точки, 6 асистенции и 6 точни попадения от тройката. Каитанът на тима Мартин Коцев финишира с 23, 9 борби и 6 асистенции, а 13 добави Венелин Христов.

За Миньор 2015 Мартин Тодоров наниза 14 точки. Лъчезар Тошков остана с 12 и 8 асистенции, Богдан Бринюк записа 12 и 8 борби.