Черно море победи Локо Пд с 2:1 и влезе в Топ 4

Спорт 18.04.2023 08:12 Снимка: ДНЕС+

Черно море победи Локомотив Пловдив с 2:1 в последен двубой от 26-ия кръг на efbet Лига. С този успех "моряците" изместиха Левски и мече са на четвърто място в класирането.

Отборът на Илиан Илиев поведе в 31-ата минута с гол на Васил Панайтов, Джовани изравни в 36-ата. Димитър Илиев пък пропусна да се разпише от дузпа в добавеното време на първата част, след като Иван Дюлгеров отрази изстрела му от бялата точка. В 72-ата минута Живко Атанасов донесе трите точки на домакините.

В 6-ата минута Мазир Сула отправи изстрел от дъгата на наказателното поле, но встрани от вратата на Динко Хоркаш. В 11-ата минута Матеус засече с глава центриране от корнер, но Иван Дюлгеров успя да избие топката.

В 17-ата минута и Хоркаш се отличи със спасяване след мощен изстрел на Пачеко. Четири минути след това Атанас Илиев отблизо стреля с глава, но право в ръцете на стража на Локо Пд.

В 31-ата минута Черно море поведе в резултата. Едгар Пачеко центрира в наказателното поле, Йосип Томашевич изпусна Васил Панайотов, който с глава простреля Хоркаш.

В 35-ата минута Ерик Сорга се понесе в наказателното поле, но Иван Дюлгеров добре излезе напред и с крак отрази изстрела на естонеца.

Минута след това Димитър Илиев подаде към Матеус Да Силва след грешка на Васил Панайотов. Да Силва от своя страна пусна към Джовани и бразилецът прати топката зад гърба на Дюлгеров за 1:1.

В края на първата част Георги Давидов лично преразгледа ситуация в наказателното поле на Черно море за дузпа в полза на Локо Пд. Зад топката застана Димитър Илиев, който обаче бе спрян от Дюлгеров.

В 51-ата минута Хоркаш направи страхотно спасяване след изстрел на Атанас Илиев.

Десет минути след това Стефан Велев влезе в краката на Ерик Сорга, което доведе до изгубване на топката от естонеца и тя попадна в краката на Алекс Фернандес, който с изстрел по земя я прати във вратата на Хоркаш. Георги Давидов отиде лично да преразгледа с ВАР ситуацията за нарушение на Велев срещу Сорга и отмени гола.

В 72-ата минута Черно море все пак поведе в резултата. След центриране от корнер, Стефан Велев отклони с глава към Живко Атанасов, който матира Хоркаш за 2:1.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКО ПЛОВДИВ 2:1
1:0 Панайотов 31