Черно море направи 1:1 на "Армията"

Спорт 27.08.2023 09:29 Снимка: ДНЕС+

Черно море остава непобеден в Efbet лига, след като „моряците“ изпуснаха да победят ЦСКА на „Българска Армия“, завършвайки 1:1. Ранен гол на Дюкенс Назон даде комфортна преднина за „червените“, които обаче бяха тимът, поставен под по-голямо напрежение повече от час игра в София. Селекцията на Нестор Ел Маестро не успя да затвърди впечатлението, че излиза от кризата, след като преди седмица записа първи успех под ръководството на новия треньор след 2:0 във Враца над Ботев.

Отличен двубой за гостите от Варна изиграха вратарят Иван Дюлгеров, който е със статут на национал, както и Матеуш Машадо. Малко изненадващо обаче бранителят Влатко Дробаров бе този, който донесе точка за варненци в столицата. Тимът на Илиан Илиев бе лишен за тежката визита от опитния Даниел Димов, страдащ от болки в бедрото.

Двубоят на „Българска Армия“ не започна с минута мълчание, както бе досега в 7 кръг. Останалите клубове у нас изказаха уважение преди първия съдийски сигнал към четиримата загинали фенове на Левски в катастрофа след двубоя с Айнтрахт в Лигата на конференциите. Вместо това „червените“ показаха уважение към Тибо Вион, изиграл мач №100 за ЦСКА във Враца седмица по-рано.

Срещата стартира с красив гол на Назон, възползвал се от хубав извеждащ пас на Фаетон. Националът на Хаити успя да прехвърли плонжиралия Дюлгеров за 1:0. Последваха силни минути за „зелено-белите“. Удари на Алекс Фернандес и Машадо обаче не затрудниха Бусато, но гостите бяха отборът, държащ инициативата.

Илиан Илиев показа, че не се задоволява с резултата и след почивката потърси решение от скамейката. Направените три промени вдъхнаха допълнително увереност на "моряците" в хода на второто полувреме. В игра се появи Исмаил Иса, както и Пашеко и Дакай.

Впечатляващо спасяване направи Дюлгеров, след като парира удар на Жираир Шегоян. Удар на Амос Юга с глава пък срещна гредата, а веднъж Дробаров изби пред голлинията.

За да дойде мига на Черно море. Четвърт час преди края Мазир Сула центрира от ъглов удар, Иса продължи към Дробаров, който с глава прониза „червената“ врата. Така в крайна сметка "моряците" записаха седми двубой без поражение, а ЦСКА остана на осем точки от тима на Илиев.

ЦСКА - Черно море 1:1

1:0 Дюкенс Назон 15'
1:1 Дробаров 76'

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 13. Браян Кордоба, 21. Амос Юга (K), 6. Християн Петров, 10. Жираир Шагоян, 15. Тибо Вион, 7. Джонатан Линдсет, 3. Сейни Санянг – 14. Тобиас Хайнц – 11. Матиас Фаетон, 9. Дюкенс Назон

Треньор: Нестор Ел Маестро

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (К), 8. Мазир Сула, 5. Пабло Алварес, 11. Алекс Фернандес, 7. Матеус Машадо, 19. Александър Василев

Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Волен Чинков