Бундестима този път показа голова мощ срещу унгарците

Спорт 08.09.2024 15:02 Снимка: ДНЕС+

Германия постигна втора поредна домакинска победа над Унгария в рамките на това лято след категорично 5:0 на старта на Лигата на нациите.

Така Бундестима надгради над триумфа си от груповата фаза на Европейското първенство (2:0) и поведе в група 3 на елитната дивизия "A".

Днес всичко, което опитваха германските национали се превръщаше в злато, като четири от петте попадения паднаха през второто полувреме.

Единственият гол през първото бе на тарана Никлас Фюлкруг в 27-ата минута. В 58-ата Джамал Мусиала направи 2:0, а осем минути по-късно дойде и времето на Флориан Вирц за гол. В 77-ата минута младият Александър Павлович вкара дебютния си гол за Германия, а малко след това Кай Хаверц изпълни точно дузпа за крайното 5:0.

В другия мач от тази група Нидерландия също си свърши работата в тази група, макар и да допусна два гола при домакинството си на Босна и Херцеговина - 5:2.

Новият нападател на Манчестър Юнайтед Джошуа Зиркзе откри с глава в 13-ата минута, но в 27-ата Ермедин Демирович изравни за 1:1. В края на полувремето след много добър индивидуален пробив играчът на Милан Тияни Райндерс даде нов аванс за "лалетата".

В началото на втората част Коуди Гакпо вкара за 3:1 преди в 73-ата минута ветеранът Един Джеко да напомни за себе си с още един гол за Босна. До края обаче хората на Роналд Куман не допуснаха нови изненади, а даже напротив - таранът Ваут Вегхорст и младият Шави Симонс вкараха в последните минути, за да покачат до 5:2.