България завърши 1:1 в контрола с финалиста на Евро 2024 Словения

Спорт 09.06.2024 07:47 Снимка: ДНЕС+

Шести мач без загуба за националите при Илиан Илиев

Българският национален отбор завърши наравно 1:1 със Словения в приятелска среща, играна в Любляна.

Кирил Десподов даде преднина на "лъвовете" още в 4-ата минута с попадение от дузпа, а Андраж Шпорар изравни резултата десет минути след това.

В третата минута Кирил Десподов получи топката и напредна отдясно по фланга, финтирайки Яка Бийол в наказателното поле, бе препънат от защитника на Словения, което доведе до дузпа. С изпълнението се зае именно Десподов, който прати Ян Облак в обратния ъгъл и реализира за 0:1.

В 10-ата минута Ян Млакар центрира в наказателното поле, където Светослав Вуцов лесно улови топката. В следващите минути словенците приложиха домакински натиск.

В 13-ата минута последваха два корнера за домакините. При втория Ян Млакар продължи с глава топката към Андраж Шпорар, който отблизо прати топката във вратата.

В 19-ата минута Кирил Десподов центрира от свободен удар, а Симеон Петров стреля с глава, но Облак изби. Секунди след това след центриране от корнер оставеният непокрит на близката греда Георги Костадинов също опита да намери целта с глава, но прати топката над вратата.

В 33-ата минута Бенямин Шешко бе изведен от дълбочина, но Вуцов излезе добре и успя с крак да парира удара му. В първата минута на добавеното време към първата част Десподов центрира от свободен удар, но прати топката в единствения футболист на Словения, застанал на "стена".

В 55-ата минута Карничник центрира в наказателното поле, където Живко Атанасов не позволи на Шешко да отиграе топката, която стигна до Млакар, но той стреля над вратата, пазена от Вуцов.

В 63-ата минута Кирил Десподов накара Облак да прави спасяване.

В 69-ата минута Санди Ловрич стреля от дъгата на наказателното поле, но Вуцов лесно се справи и улови. Пет минути след това Алекс Колев опита акробатично изпълнение след центриране на Томбак.

Във втората минута на добавеното време Филип Кръстев премина като на парад през словенската защита, но завършващият му удар бе отразен с лекота от стража на Атлетико Мадрид Ян Облак.

Словения - България 1:1

0:1 Кирил Десподов 4
1:1 Андраж Шпорар 14

Състави:

Словения: 1. Ян Облак - к, 2. Жан Карничник, 23. Давид Брекало, 6. Яка Бийол, 13. Ерик Янжа (72 - 3. Юре Балковец), 15. Томи Хорват (46 - 24. Нино Жугел), 22. Гнезда Черин (82 - 5. Йон Станкович), 10. Тими Макс Елжник, 9. Андраж Шпорар (61 - 26. Йосип Иличич), 11. Бенямин Шешко (72 - 19. Жан Целар), 17. Ян Млакар (61 - 8. Санди Ловрич)

Резерви: 12. Вид Белеч, 16. Игор Векич, 3. Юре Балковец, 4. Миха Блажич, 5. Йон Станкович, 7. Бенямин Вербич, 8. Санди Ловрич, 14. Ясмин Куртич, 18. Жан Випотник, 19. Жан Целар, 20. Петър Стоянович, 21. Ваня Дъркушич, 24. Нино Жугел, 25. Адриан Желкович, 26. Йосип Иличич

Селекционер: Матиаж Кек

България: 21. Светослав Вуцов, 15. Симеон Петров, 6. Валентин Антов (61 - 22. Илиан Илиев), 5. Алекс Петков (46 - 3. Живко Атанасов), 18. Християн Петров, 2. Ертан Томбак, 20. Филип Кръстев, 7. Георги Костадинов (61 - 24. Серкан Юсеин), 11. Кирил Десподов -к (80 - 8. Радослав Кирилов), 10. Георги Минчев (61 - 9. Алекс Колев), 17. Мартин Минчев (82 - 4. Ангел Лясков)

Резерви: 1. Димитър Митов, 23. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 4. Ангел Лясков, 8. Радослав Кирилов, 9. Александър Колев, 14. Георги Русев, 16. Марин Петков, 19. Иван Турицов, 22. Илиан Илиев-младши, 24. Серкан Юсеин, 25. Васил Панайотов, 26. Виктор Попов

Селекционер: Илиан Илиев