България взе гейм, но загуби за шести пореден път от Германия

Спорт 06.06.2024 17:20 Снимка: ДНЕС+

Българският национален отбор по волейбол за мъже записа петата си загуба в шест мача в тазгодишното издание на Лигата на нациите.

Възпитаниците на италианския тренжор Джанлоренцо Бленджини отстъпиха с 1:3 гейма от Германия - 24:26, 25:22, 16:25, 16:25 на турнира, който се провежда в Япония.

По подобение на предишния мач с Полша нашите успяха да вземат гейм, но в останалите бяха надиграни, като в последните две части нямаха никакви шансове. Националният селекционер се ядоса много в четвъртата част и попита играчите дали искат да победят или само се опитват.

Германия ни побеждава за шести пореден път, като последния ни успех срещу този отбор датира от 2019 година в Лигата на нациите.

Най-резултатен за нашите бе Аспарух Аспарухов с 14 точки. Георги Татаров добави 11, а Денис Карягин 10. За победителите Моритц Карлизек завърши с 19, а Тобиас Бранд добави 18.

Така България е на 14-ото място от общо 16 отбора, като в актива си имаме три точки. Германия вече е на деветото място със седем.

До края на седмицата ни предстои мач срещу Иран в петък от 6 часа (MAX Sport 1) и срещу Словения в неделя от 13:30 часа (MAX Sport 1).