Спорт 07.02.2024 13:46 Снимка: ДНЕС+
България ще има съдия във волейбола на олимпийските игри в Париж
Страхотна новина за българския волейбол дойде от Лозана.
Един от съдиите на летните олимпийски игри в Париж ще бъде Ивайло Иванов.
Най-добрият ни рефер беше уведомен за това с писмо лично от д-р Ари Граса, президент на световната централа FIVB. Олимпиадата е в периода 27 юли – 12 август.
Миналата година Иванов свири финала на световното клубно първенство. За това лято FIVB му даде назначения за три от мъжките турнири в Лигата на нациите.
„Олимпийските игри винаги са били моя мечта.
През цялата си кариера съм се стремял към тази цел. Да получа писмо лично от д-р Граса е огромна чест! Знам, че в Париж ще представям не само себе си, но и българския волейбол. Благодаря на президента Любомир Ганев и на федерацията за огромната подкрепа.
Моята цел е да се развивам всеки ден. И дано това назначение даде още по-голям тласък на българското съдийство", сподели Иванов пред сайта на федерацията.
Последният български съдия, участвал на Олимпийски игри, е Константин Тюфекчиев през 2008 година в Пекин.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:17 ДВ: Военни маневри - готви ли се Китай да нападне Тайван?
- 14:07 АП: Израел спира работата на хуманитарни организации в ивицата Газа, дори и на "Лекари без граници"
- 13:58 Херцогство Корнуол: Доходите на принц Уилям за 2025 г. възлизат на внушителните 30 милиона долара
- 13:47 БНБ: Печалбата на банките у нас нараства с 3,6 на сто до 3,4 млрд. лева към края на ноември
- 13:40 Италианският L'Antidiplomatico за 2026 г.: Геополитика на междуцарствието - свят без хегемония
- 13:36 Сирия наложи полицейски час в град Латакия след протести, прераснали в насилие
- 13:26 Банков удар в Германия: Около 30 милиона евро са били откраднати при обир в Гелзенкирхен
- 13:19 "Резидент": В Киев са доволни от ефекта от удара по резиденцията на Путин, готвят нови операции