България се класира за финала на Евроволей при младежите

Спорт 07.09.2024 12:12 Снимка: ДНЕС+

България ще играе финал на Европейско първенство по волейбол до 20 години, след като навръх Деня на Съединението постигна великолепна победа с 3:0 над Украйна.

В отделните геймове нашите бяха безапелационни - 25-22, 25-20, 25-20. Точно за 90 минути българите приключиха полуфиналната си операция, а в събота от 19:00 часа ще излязат за златните медали срещу Франция.

По-рано днес "петлите" биха Чехия също с 3:0, за да достигнат до финала.

Отборът на Мирослав Живков нямаше никакви колебания в мача днес в сръбския град Врнячка Баня.

С 13 точки най-резултатен бе Кристиан Титрийски, а с 9 помогна Александър Кандев. Костадин Козелов завърши с 6.

В местната "Спортска хала" звучаха в почивките музикални класики от "Кръстникът" и "Индиана Джоунс", за да е пълно шоуто. За българската агитка то бе такова и с играта на отбора ни, който прави впечатляващо европейско първенство.

В групата нашите биха 6 пъти по 3:0 гейма - срещу Израел, Чехия, Словения, Гърция, Испания и Шотландия.

Загубихме само от Италия с 1:3, но няма да срещнем повече "адзурите". Те не успяха да се класират за финалната четворка.

Така в събота от 16:00 часа за бронза играят Украйна и Чехия, а в 19:00 часа българите се изправят срещу Франция за европейската титла до 20 години.

И двата мача ще се предават по MAX Sport 2 HD.