България с първи медал от Мондиала по лека атлетика за хора с интелектуални увреждания

Спорт 23.02.2024 18:01 Снимка: ДНЕС+

Александър Асенов донесе първо отличие от Световното първенство в зала за спортисти с интелектуални увреждания

Александър Асенов спечели първия медал за България на световното първенство по лека атлетика в зала за спортисти с интелектуални увреждания, което се провежда във Франция,

Българинът се нареди на второ място в трибоя с актив от 823 точки.

Асенов спечели първите места в две от трите дисциплини - спринта на 60 метра с време 8 секунди 67 стотни и тласкането на гюле с 8 метра и 7 сантиметра.

В сектора за дълъг скок Александър завърши втори с резултат от 3 метра и 5 сантиметра.

Шампионската титла стана притежание на Николас Вирапин (Франция) с сбор от 874 точки.

Трети с 503 точки се нареди отново представител на домакините Люка Трандейен.

Призьорите бяха наградени Бриджит Макрон, съпруга на 25-ия президент на Франция.