България остана извън Топ 10 на Европейското по борба след едно сребро и осем бронза

Спорт 19.02.2024 14:50 Снимка: АР/БТА

Турция приключи като №1

България завърши на тринадесета позиция в класирането по медали на европейското първенство по борба. Шампионатът на континента приключи снощи в Букурещ, а равносметката за родните борци е такава - един сребърен медал, завоюван от Евелина Николова и още осем бронзови.

В последните двубои в румънската столица Ален Хубулов донесе бронз на страната ни в категория до 125 килограма.

Турция приключи като №1 в отборната надпревара по спечелени отличия - те завоюваха общо 17, с четири по-малко от неутралните състезатели от Русия и Беларус, но 7 от тях са златни срезщу само 5 за неутралните борци и това им отреди първото място.

Челната тройка се допълва от Азербайджан (16 медала, 5 златни), а Армения се нарежда точно след Топ 3 с 6 отличия, от които 4 са златни.

На шампионата бяха раздадени общо 120 медала.

Следващото събитие в календара на борбата е европейската олимпийска квалификация за Париж 2024, която предстои между 5 и 7 април в Баку (Азербайджан).

През месец май има още една квалификация, но тя е световна - от 9 до 12 в Истанбул.