
Спорт 13.09.2024 14:04 Снимка: ДНЕС+
Брюксел подхвана продажбата на прочутата писта от F1 "Нюрбургринг"
Европейската комисия ще предприеме ново разследване на продажбата на германската писта "Нюрбургринг" (Nürburgring) през 2014 г. заради евентуални нарушения на европейските разпоредби за държавна помощ. Това съобщи ДПА, позовавайки се на изявление на ЕК.
След изпадането в неплатежоспособност на публичните собственици на автомобилната писта, тя беше продадена на доставчика на автомобилни части "Каприкорн" (Capricorn) за около 77 милиона евро (84,9 милиона долара).
Германската провинция Рейнланд-Пфалц обаче е инвестирала почти половин милиард евро в разширяването на пистата, включително в нов парк за отдих.
Разследването трябва да изясни дали някогашният държавен обект не е бил продаден на по-ниска от възможната цена и дали новите собственици са спечелили от тръжната процедура.
Сделката около германската писта е обект на внимание от страна на надзорните органи, отговарящи за конкуренцията в ЕС, през последните 10 години.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 10:42 Скок в цените на повечето плодове и млечни продукти
- 10:33 Внимание! Код "червено" за пожари
- 10:21 Иван Иванов посяга към титлата на "Уимбълдън" преди мъжкия финал
- 10:11 6000 лева е гаранцията на задържаните за най-голямата нелегалната фабрика за цигари
- 09:59 71-годишна българка е намерена мъртва във водите на Егейско море
- 09:46 Общо 164 пожара са потушени в страната през изминалото денонощие
- 09:33 Яхтата на Роналдо предизвика хаос в гръцко пристанище – капитанът е арестуван
- 09:24 Двама души в неизвестност след наводнения в Каталуния